Proste ćwiczenia, masaż, właściwa pielęgnacja, odrobina makijażu i dobry środek (błyszczyk, krem lub dwa w jednym) powiększający usta sprawią, że zamiast niewidocznych, wąskich i ‚płaskich’ warg zyskamy usta pełniejsze, ładniejsze, lepiej ukrwione i … zdrowsze. Naturalne powiększanie ust nie polega bowiem na ingerowaniu w tkanki, dzięki kosmetykom i odpowiedniej pielęgnacji usta zyskują lepsze odżywienie, komórki ochronę, tkanki zostają spulchnione i ujędrnione, a my zyskujemy doskonałą alternatywę dla zabiegu powiększającego.

Alternatywę o tyle kuszącą, że naturalne powiększanie ust daje bardzo porównywalne efekty do zabiegów powiększania ust kolagenem lub kwasem hialuronowym, ale odbywa się bez szkody, a właściwie bez zabiegowego szoku dla naszych tkanek.
Jeśli zależy nam na pełnych ustach możemy wykorzystać kilka ciekawych trików, które niezależnie od działania kremów powiększających usta sprawią, że wargi wydadzą się optycznie znacznie większe. Pamiętajmy też o masażach i ćwiczeniach. Usta można masować miękką, zwilżoną szczoteczką do zębów, warto też wykonywać ćwiczenia, które poprawią kondycję mięśni twarzy i lepiej ukrwią tkanki, odżywią je i oczyszczą. Ćwiczenia, które robiły jeszcze nasze babcie polegały między innymi na kilkukrotnym, seryjnym powtarzaniu litery ‚p’.

Jak robić makijaż?

Efekt powiększający dają jedynie błyszczące, jasne szminki. Jeśli marzy nam się użycie ciemnej pomadki dobrze jest ją rozjaśnić malując środek ust pomadką o ton jaśniejszą, a całość pokrywając błyszczykiem. Niemniej jednak lepiej zrobimy sięgając po błyszczące, pastelowe kolory.
Pamiętajmy też, że intensywna czerwień nie jest kolorem wskazanym, nie należy może do najciemniejszych odcieni, ale źle wygląda na wąskich ustach. Do czerwonej pomadki stosujmy wymienione wyżej zasady.
Niezależnie od koloru jaki wykorzystamy do pomalowania ust wskazane jest użycie konturówki, która nadaje makijażowi pełnię i wrażenie wykończenia, dzięki konturówce makijaż jest też nieco wyrazistszy poza tym używając jej możemy wyjść nieco poza kontur ust, w ten sposób też je powiększymy. Zasady wyboru konturówki są proste: powinna być o pół tonu lub ton ciemniejsza od pomadki. Nie więcej, bo w przeciwnym wypadku zyskamy karykaturalny efekt, a tego chcemy przecież uniknąć.

Jak działają preparaty powiększające usta?

W charakterze takiego środka możemy wykorzystać na przykład przyprawy. Cynamon drażni nieco delikatną skórę warg, a w efekcie stają się one pełniejsze i czerwieńsze. Środki dostępne na rynku działają na nieco podobnych zasadach, ale poza tym sprawiają, że krew w ustach żywiej krąży, tkanki i komórki szybciej i lepiej się regenerują, są doskonale nawilżone i odżywione. Efekt powiększenia w przypadku stosowania takich preparatów utrzymuje się znacznie dłużej niż po zastosowaniu jedynie środka drażniącego, poza tym efekt jest niezależny od makijażu.

Powiększanie ust na przykładzie Cushy Lips

Cushy Lips to zestaw do naturalnego powiększania ust, który składa się z kremu powiększającego i błyszczyka. Składniki obu środków w pewnej części się pokrywają, dzięki czemu efekt powiększania jest wzmocniony i zyskuje na trwałości. W powiększaczu do ust znajdują się substancje odżywiające, ujędrniające i powiększające, natomiast błyszczyk (m.in. z witaminami) można wykorzystać na co dzień np. do wykańczania makijażu zgodnie z opisanymi wcześniej zasadami.
W Cushy Lips znajdziecie między innymi olej z orzeszków makadamii, którego silne działanie nawilżające docenia coraz więcej producentów najróżniejszych kosmetyków. Olejek jest i w preparacie powiększającym i w błyszczyku, jednym słowem jeśli sięgniemy po Cushy Lips efekt stałego nawilżania mamy gwarantowany.
W środku powiększającym jest witamina B12, która stymuluje krwinki i ukrwienie ust jako takie. Dzięki tej witaminie usta zyskują pełnię i bardziej nasycony kolor, przez co stają się znacznie wydatniejsze.
Mentol zawarty w Cushy Lips ma działanie lekko drażniące i spulchniające tkanki. Poza tym jednak wykazuje właściwości przeciwzapalne i znieczulające. Jest też środkiem nawilżającym. Jak widać ma dosyć szerokie spektrum działania zbawiennego dla naszych zbyt wąskich ust.
Poza mentolem w Cushy Lips wykorzystano właściwości kamfory, która działa nieco podobnie, ale też jest środkiem poprawiającym ukrwienie tkanek i ma właściwości antybakteryjne. Podobnie jak mentol: powiększa tkanki, pobudza je i chroni.
W Cushy Lips jest też tokoferol czyli witamina E, zapewniająca naszym komórkom odpowiednie warunki do regeneracji i ochronę przed wolnymi rodnikami.
Taka kompozycja sprawia, że efekt powiększenia zyskujemy zdrowo, bezboleśnie i stosunkowo szybko, co najważniejsze jest on porównywalny z efektami, które można uzyskać przy pomocy zastrzyków kolagenowych.

Reklamy